שינוי בדירוג בתלוש , עד כה היה לי דירוג מסוים וכעת המשכורת היא ללא דירוג - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אורטל

  נשלח ע"יאורטל 14:24, 15 בפברואר 2016

  שלום וברכה , עד כה קיבלתי שכר ע"פ דירוג אחיד בדרגה 12+ , המנהלת שלי החליטה לבטל את הדירוג ולתת לי אותה משכורת כפי שהייתה עד היום אך ללא דירוג , האם זה נחשב הרעת תנאים , ובמידה וכן האם אהיה זכאית לקבל פיצויים במידה ואתפטר? דבר נוסף אציין כי לפני כחודש הורדתי שעות בעבודה , אך המנהלת הסכימה לכך ולא פיטרה אותי בעקבות זאת וכן טוענת שהורדת הדירוג היה נעשה גם ללא קשר לשעות העבודה שהפחתתי. אודה לתשובתכם בהקדם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:21, 16 בפברואר 2016

  חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר.
  כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים.
  על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה.
  תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.