התפטרות או פיטורין לאחר בקשת התפטרות וחרטה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • סיגל

  נשלח ע"יסיגל 11:30, 21 בפברואר 2016

  שלום. אני הגשתי מכתב התפטרות ולאחר 4 ימים ביקשתי לחזור חזרה ולא להתפטר.בפועל עדיין נתתי את ההודעה המוקגמת שלי.אך. הם טענו שמאוחר מידי והם לא רוצים להחזיר אותי.האם זה נחשב התפטרות או פיטורין.?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:05, 21 בפברואר 2016

  יחסי עבודה הינם יחסים מורכבים אשר לעיתים גורמים לוויכוחים ומחלוקות בין העובדים לבין מעסיקיהם. במקרים קיצוניים, אחד הצדדים מפסיק את העבודה בשל כעס או ויכוח ועוזב את המקום מחמת זעם. חשוב לדעת כי הפסקת העבודה בשל נסיבות אלו, ושלא מתוך כוונה לסיים את יחסי העבודה, איננה התפטרות או פיטורים.
  כאשר מעביד אומר לעובד "אין לך יותר מה לעשות במקום העבודה" וכי "הוא יכול ללכת", הפירוש לכך הוא כי מדובר בפיטורים. מצד שני, כאשר עובד אומר למעסיק "אני עוזב את מקום העבודה ולא אבוא יותר לכאן", מדובר בהתפטרות. הצדדים יכולים לחזור בהם מהודעות אלו, כאשר הן נאמרו בעידנא דריתחא, וזאת כל אימת שהדברים נעשו בזמן סביר

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.