הלנת שכר אי מתן משכורת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • קורל

  נשלח ע"יקורל 01:06, 26 בפברואר 2016

  התחלתי לעבוד במוקד שירות לקוחות במשרת סטודנט, בעת כניסתי למוקד ותחילת העבודה ניתנו לי טפסים לחתימה שבהם צוין שבמידה ואתפטר עלי לשלם קנס בסך 1500 שקלים אף על פי שלא קיבלתי העתק של החוזה, במהלך עבודתי נתקלתי בקשיים במתן משמרות עקב היותי סטודנטית ובין השאר מתפקדת במשרת אם בבית, עקב כך לא יכולתי להגיע לעבודה ונשלחה לי הודעה ע''י המעסיק שבמידה ולא אגיע לעבודה אני מתפטרת והם לא מפטרים אותי, וכתוצאה מכך יינכו ממשכורתי הדלה בכל זאת 1500 שקלים, שסך המשכורת שצברתי במהלך החודש מגיע בקושי ל 600 שקלים, עקב כך לא ניתנה לי משכורת. לשאלתי האם המהלך תקין ובמידה ולא מה עלי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:43, 28 בפברואר 2016

  על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות חוזה עבודה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.
  ככלל, בהנחה שקיים הסכם לפיו המעסיק רשאי לקזז את עלויות ההכשרה במקרה שהעובד מפסיק עבודתו לפני תקופה מינימלית שהוסכמה, המעסיק לכאורה זכאי לקזז סכום זה, אולם, עליו להראות שהוא הוציא את ההוצאות שהוא דורש לקזזן בפועל ושהתקופה עליה נדרש העובד להתחייב הגיונית בנסיבות.

  תגובה
 • 17:22, 28 בפברואר 2016

  לא עזבתי את עבודתי, לא הגשתי התפטרות, אלא המעסיק התריע שאם לא אגיע לעבודה, מבחינתו התפטרתי, לשם הבנה לא יכולתי להגיע באותו יום לעבודה עקב בעיה משפחתית, לא הגשתי שום מכתב או טופס התפטרות אלא המעסיק הגיע להחלטה שהתפטרתי, כמו כן לדעתי הוא החליט כך על מנת לגבות ממני את הסכום הקנס כדי לא לשלם לי משכורת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.