תשלום על ישיבות/השתלמות בעבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • טובי

נשלח ע"יטובי 08:52, 27 בפברואר 2016

שלום, אני עובדת במקום העבודה שלי כבר חודש והבנתי מהעובדים שאין תשלום על ישיבות צוות והשתלמויות לאחא שעות העבודה..מה עליי לעשות על מנת לקבל את מה שמגיע לי? בנוסף לזה ישנו סעיף בחוזה שהם מפרים, אני אמורה לקבל תוספת שכר במידה ומילאת מקום של מורה...ושוב הבנתי משאר העובדים שלא מקיימים זאת...מה אני עושה?? אינני רוצה לעזוב את מקום עבודתי.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

09:47, 28 בפברואר 2016

בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, 116. על פי הפסיקה שעות נוכחות במקום העבודה, הן "שעות עבודה" לכל דבר ועניין, ואין זה משנה אם בחלק מהשעות לא נקראו לבצע איזו שהיא מטלה, משום שלא הייתה כזו. עצם החובה להימצא במקום העבודה תוך התנתקות מביתו ומשפחתו של העובד, במטרה להיענות לכל בעיה אם תתעורר במקום העבודה, גם אם לא תתעורר כלל, פירושה בנסיבות הקיימות, העמדת זמן לרשות בית הספר, וזו הגדרת המונח שעות עבודה בחוק שעות עבודה ומנוחה, דהיינו, "הזמן שבו עומד העובד לרשות העבודה".

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.