• 28 בפברואר 2016

    כיצד מחשבים תקופת הודעה מראש ?

    שלום

    אני עובד במקום מסויים ובחוזה שלי מולם יש חובת הודעה מראש של 30 יום לשני הצדדים.
    הודעתי להם על התפטרותי ועכשיו הם רוצים לחשב את 30 הימים כימי עסקים ולא כימים קלנדריים.
    זו פעם ראשונה שאני שומע שמחשבים ככה וזה נראה לי לא הגיוני ולא חוקי. האם מותר להם לעשות כזה דבר ? אם בחוזה כתוב רק "הודעה של 30 יום מראש" אז כיצד מחשבים את זה ?

    תודה

    28 בפברואר 2016
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 29 בפברואר 2016

    כיצד מחשבים תקופת הודעה מראש ?

    סעיף 12 לחוק הודעה מוקדמת קובע כי: "חוק זה, אינו בא למעט מכל זכות הנתונה לעובד לפי חוק, הסכם קיבוצי או חוזה עבודה". המשמעות היא, כי ניתן לקבוע בהסכם עבודה אישי או בהסכם עבודה קיבוצי תקופת הודעה ארוכה יותר לפיטורים - כיוון שמדובר בהוראה שתיטיב עם העובד, אבל לא ניתן לחייב את העובד לתת תקופת הודעה ארוכה יותר ממה שקבוע בחוק.

    29 בפברואר 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?