אי הודעה לאחר ראיון עבודה סעיף 3א לחוק - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 15:03, 2 במרץ 2016

  שלום אשמח להבין אני הייתי בספטמבר בראיון עבודה בחברה גדולה ומכובדת אם מנהל אזור לתפקיד מכירות שטח לאחר כשבוע זימנו אותי להצטרף לחצי יום עבודה אם מנהל מכירות שטח על מנת להכיר ולראות את אופי העבודה כמובן על חשבוני, לאחר כשבועיים זימנו אותי לעוד ראיון עבודה אם כמנהלת משאבי אנוש בחברה, ראיון אם מנהל מכירות ארצי וביצעתי מבחני אמינות. נכון להיום טרם קיבלתי מהם תשובה שלא התקבלתי לעבודה למרות שהשקעתי מזמני במספר לא קטן של הליכי מיון והפסקתי את התקדמותי בעבודה אחרת מהסיבה כי ראיתי שאני מתקדמת בהצלחה בחברה והייתי מאוד מעוניינת בתפקיד. הבנתי שהחוק החדש מחייב את המעסיק לעדכן אחת לחודש או להודיע בכל דרך על אי קבלתי לעבודה תוך 14 יום. הייתי רוצה לדעת האם אני זכאית לתבוע אותם בבית דין לעבודה על הפרת הסעיף בגין אי הודעה לאחר הליכי מיון לעבודה ואם כן כיצד עלי לעשות זאת. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  13:21, 29 במרץ 2016

  החוק מחייב מעסיקים למסור הודעה בכתב למועמדים לעבודה בשני נושאים:
  הודעה על התקדמות בהליכי מיון- למועמד תימסר הודעה בכתב על התקדמות הליכי המיון לעבודה אחת לחודשיים לפחות מיום תחילת השתתפותו בהליכי המיון.
  הודעה על אי קבלתו של המועמד לעבודה- למועמד תימסר הודעה בכתב על אי-קבלתו לעבודה תוך שבועיים (14 ימים) מיום שבו אדם אחר התקבל לעבודה שלגביה נערכו הליכי המיון.

  מעסיק אשר יפר את הכללים הנ"ל חובותיו על פי הוראות התיקון לחוק ולא יבצע את חובותיו כאמור,, מסתכן בסנקציות פליליות ואזרחיות הקבועות בחוק: הטלת קנס בגין עבירה לפי חוק העונשין עד לסך של 14,400 ₪ , תשל"ז-1977,, וכן, פסיקת פיצויים על ידי בית הדין האזורי לענייני עבודה בשיעור שייראה לו לפי נסיבות העניין, אף אם לא נגרם נזק ממוני. כמה פיצוי ? איזה עונש – תסבירי מה החשיפה.
  כמו כן, מסתכן המעסיק המפר בהטלת עיצום כספי עד לסך של 5,110 ₪ או בהטלת קנס מינהלי עד 2,000 ₪ - מכוח הוראות חוק להגברת האכיפה של דיני העבודה, התשע"ב-2011, וחוק העבירות המנהליותת, התשמ"ו-1985, אשר תוקנו בהתאמה לתיקון החוק כאמור, על כל המשתמע מכך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.