חובת הודעה מוקדמת לעובד שפוטר - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • רונן

נשלח ע"ירונן 19:39, 13 במרץ 2016

שלום, פוטרתי היום והודיעו לי על חובת הודעה מוקדמת של 20 יום. כבר אין לי מוטיבציה למקום העבודה שמוכן לוותר עליי והייתי רוצה להפסיק לעבוד בו מיידית. נאמר ואבחר להיעדר מ-20 הימים, האם המעסיק יוכל לקחת ממני כסף ש"כבר הרווחתי" (למשל, מימי חופש בתשלום שעוד לא פדיתי או משכר עבודה ממש) או שהוא פשוט לא יהיה מחויב לשלם לי על 20 הימים שהחוק מחייב אותו להמשיך להעסיק אותי?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

14:25, 14 במרץ 2016

במקרה שניתנה הודעה מוקדמת (גם אם מדובר בהודעת פיטורים של המעסיק וגם אם מדובר בהודעת התפטרות של העובד) אסור למעסיק לדרוש מהעובד כי ינצל את ימי החופשה שצבר (ושטרם נוצלו על ידו) במהלך תקופת ההודעה המוקדמת, וזאת רק על מנת להימנע מהחובה לשלם לו גם שכר עבור עבודתו במהלך תקופת ההודעה המוקדמת.
    אם המעסיק לא ויתר על שירותיו של העובד בתקופת ההודעה המוקדמת- חייב העובד להמשיך לעבוד כרגיל עד ליום הפיטורין. עובד שלא יופיע לעבודה לא זכאי לקבל שכר על ימי היעדרותו ממנה, אלא אם מדובר בהיעדרות המזכה בשכר (למשל ימי מחלה או ימי חופשה).

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.