התפטרות ולאחר מכן פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ירדן

  נשלח ע"יירדן 10:52, 18 במרץ 2016

  עובד בכיר הודיע למעסיק שהוא מתפטר ונותן לו חודשיים הודעה מוקדמת המעסיק קיבלת את ההודעה שבוע לאחר מכן ביקש העובד מכתב פיטורים על מנת שיוכל לחתום אבטלה, לעניין פיצויים יש סעיף 14 והפרשה של 8.33 אז כאן אין בעייה. המעסיק הסכים ונתן לו מכתב עם הודעה מוקדמת של חודשיים כפי שסיכמו כמה ימים לאחר מכן היה משבר בין הצדדים והמעסיק הוציא מכתב פיטורים חדש שבו הוא מפטר אותו תוך שבועיים ונותן לא את כל ההודעה המוקדמת רק הוא מבקש מהעובד שיחיזר את רכבו וכל מה שברשותו כבר היום ולא בעוד חודש וחצי, מה שנקרא פיטורים לאלתר האם העובד יכול לטעון שלא היה שימוע?? לדרוש אותו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:55, 20 במרץ 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.
  ככלל, חובתו של מעסיק המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.