התפטרות לאחר לידה עד תשעה חודשים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • קובי

  נשלח ע"יקובי 12:32, 27 במרץ 2016

  אני (זכר) מעוניין להתפטר בחודש השמיני לאחר הלידה. אשתי מורה במשרד החינוך מאריכה את חופשת הלידה על חשבונה בעוד ארבעה חודשים , חוזרת בחודש השביעי. האם זה שיש לה רצף בתור עובדת משרד החינוך אבל לא רצף של חמישה חודשים של משכורת צריך למנוע ממני לקבל את הפיצויים שמגיעים לי כדין , בתור זכר שבחר להתפטר לאחר לידה עד תשעה חודשים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:52, 29 במרץ 2016

  סעיף 7(א) לחוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג-1963, קובע כי עובדת שהתפטרה, תוך 9 חודשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה, יראו את התפטרותה, לענין חוק זה, כפיטורים. לפיכך, לשם בחינת זכאות העובדת לפיצויים, יש לבחון, בעת ההתפטרות עצמה, האם מדובר בהתפטרות לשם טיפול בילד. זכות זו שמורה גם לאב אם נתקיים בו אחד מאלה: 1. בת זוגו של העובד הועסקה במשך 6 חוד' רצופים לפחות בסמוך לפני יום התפטרותו ; 2.הילד נמצא בהחזקתו הבלעדית מחמת נכות או מחלה של בת זוגו; 3. בת זוגו של העובד הייתה עצמאית במשך שנה רצוף לפחות בסמוך לפני יום הלידה או בסמוך לפני קבלת הילד לאימוץ ולא הפסיקה את עיסוקה לצורך טיפול בילד

  תגובה
 • 02:52, 30 במרץ 2016

  שאלתי היא בהתאם לחוק ולסעיף של רצף של שישה חודשים. האם בעצם זה שאחרי חופשת לידה היא מושכת לעוד 3 חודשים על חשבונה אך עדיין נשארת מסגרת עובד ומעביד. האם זה עונה על החוק ונכון לגבי הבעל .

  תגובה
 • 02:54, 30 במרץ 2016

  שאלתי היא בהתאם לחוק ולסעיף של רצף של שישה חודשים. האם בעצם זה שאחרי חופשת לידה היא מושכת לעוד 3 חודשים על חשבונה אך עדיין נשארת מסגרת עובד ומעביד. האם זה עונה על החוק ונכון לגבי הבעל .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.