חוק שעות נוספות בשישי/שבת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 15:30, 27 במרץ 2016

  שלום, רציתי לדעת מה אומר חוק השעות הנוספות בעבודה בשישי לפני כניסת שבת, אחרי כניסת שבת ושבת עצמה? האם יום שישי עצמו(לפי כניסת שבת) לא מחייב את המעסיק לשלם יותר מ 100% שעתי? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:57, 29 במרץ 2016

  על פי חוק שעות עבודה ומנוחה, המנוחה השבועית איננה יכולה להיות מנוחה של פחות מ-36 שעות. במקרים חריגים מסוימים, יתיר שר העבודה לקצר את המנוחה ל-25 שעות אך לעולם לא לפחות מכך. ההלכה הפסוקה קבעה כי כאשר קבע המחוקק את יום שבת כיום המנוחה השבועי, הדבר נעשה משום שמרבית בני העם היהודי מכירים בקדושתו של יום זה. בעד שעות עבודה רגילות בשעות המנוחה השבועית זכאי העובד לשכר בשיעור 150% משכר שעה רגילה. בעד שתי שעות העבודה הנוספות הראשונות בשעות המנוחה השבועית זכאי התובע לשכר בשיעור של 175% משכר שעה רגילה. ובעד שעות העבודה הנוספות שמעבר לשעתיים הראשונות זכאי התובע לשכר בשיעור של 200% משכר שעה רגילה.
  יום שישי - לפני כניסת השבת - מוגדר כיום עבודה בן 7 שעות עבודה. המשמעות של הקביעה הזאת היא שבמידה ואתה מועסק ביום שישי יותר מ7 שעות, כבר השעה השמינית תחשב כשעה נוספת בערך של 125% ולא התשיעית כמו ביום רגיל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.