תשלום ימי מחלה ופיצויי התפטרות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מרדכי

  נשלח ע"ימרדכי 13:21, 1 באפריל 2016

  שלום אני עובד במפעל לעיבוד פלדות כ10 שנים . כרגע אני לא עובד עקב מחלת מקצוע וזה דורש מימני לעבור ניתוח . כמוכן אני במקביל תובע את ביטוח לאומי וגם את ביטוח של החברה . השאלה שלי היא מי אמור לשלם לי את השאר ימי מחלה לאחר שיסתיים לפי מה שצברתי בתלוש ? ובמידה ואני עוזב את החברה האם מגיע לי פיצויים וקרן השתלמות? תודה מראש ובכבוד רב מרדכי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:49, 3 באפריל 2016

  במקומות עבודה מאורגנים נקבעות הזכויות לפי ההסכם הקיבוצי החל על העובדים והמעסיק. התשובה לשאלה תלויה בתחולת ההסכם הקיבוצי על המעסיק – עניין אותו יש לבחון לפי נסיבות המקרה הספציפי. אם חל הסכם קיבוצי, ניתן לאתר אותו באתר האינטרנט של משרד הכלכלה ולאתר את התשובה על פי תוכנו של ההסכם. בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.