אי מתן ימי חופשה למרות שנצברו - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אנונימית

  נשלח ע"יאנונימית 07:17, 16 ביוני 2016

  הי, אמא שלי עובדת החל משנת 94 בחברה סיעודית לקשישים. נצברו לה כמה חודשים ימי חופשה. היא כרגע מעוניינת לקחת חודש ואולי יותר של חופש לצורך מנוחה, אך החברה שלה לא מוכנה לתת לה יותר מ-9 ימים בחודש ומכריחה אותה לטפל בקשישה חדשה (הקשישה הקודמת שלה לא זקוקה לשירותיה יותר , וכעת אימי מעוניינת רק בחופשה ולא בעבודה עם קשיש חדש) בנוסף, החברה הסבירה שבמידה ותתפטר לא תקבל פיצויים. האם ההתנהלות של החברה חוקית לגבי ימי החופש ולגבי הפיצויים? ולמי ניתן לפנות כדי לחייב את המעסיקים שלה לאפשר לה לצאת לחופש? (מדגישה שאין לה שום התחייבות לקשיש נוכחי כרגע, ולא מעוניינת בקשיש חדש) תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  13:19, 19 ביוני 2016

  המעסיק הוא אשר קובע את מועדי החופשה. החופשה תהיה רצופה, אלא שבהסכמת העובד והמעסיק ובאישור ועד העובדים במקום, אם ישנו, אפשר לחלקה, ובלבד, שפרק אחד ממנה יהיה לפחות שבעה ימים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.