שבוע עבודה מקוצר (6 פעמים ימי ראשון בשנה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • לימור קורן

  נשלח ע"ילימור קורן 16:45, 29 ביוני 2016

  אני עובדת במקום עבודה פרטי 16 שנה. בחוזה העבודה שלי רשום שאני עובדת 4 ימי עבודה בשבוע (5 שעות ליום). במקרה בחרתי כל השנים את יום ראשון כיום שבו אני לא עובדת. (זה לא משהו שרשום בחוזה). כשנופלים חגי ישראל אני לא מדברת וסופגת מן הסתם שזה על חשבוני. עכשיו לכשייכנס החוק החדש של פעם בחודשיים יום ראשון ע"ח המעביד. (6 ימי שבתון בשנה), האם מגיע לי אותם ואיך אני יכולה לקבל אותם? האם במסגרת הוספת 6 ימי חופשה שנתיים לימי החופשה שמגיעים לי? כי הרי אם אחליף "לפתע" את היום שבו אבחר לא לעבוד לימי שלישי - מפאת לימודים או כל תירוץ אחר. יהיה הבוס שלי חייב לתת לי את 6 הימים הללו שיהיו ביום ראשון. מה לעשות?

  השב
 • 08:39, 30 ביוני 2016

  אני עובדת באותה חברה 5 וחצי שנים כעת אני עוברת דירה מטבריה לבני ברק האם אני זכאית לפיצויים ואבטלה בגלל מעבר דירה לעיר אחרת או שכדאי להתפטר מסיבת גידול הילד (חזרתי מחופשת לידה 1.6.16 וילדתי 9.2.16) אך אני מפסידה אבטלה במשך 90 יום מה עלי לעשות?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.