טופס 161 שהמעסיק ביקש ממני לשלוח לו על מנת לקבל את הפיצויים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אל

  נשלח ע"יאל 00:05, 7 ביולי 2016

  שלום. פוטרתי ממקום עבודתי, ב30/6 היה היום האחרון שלי,(קיבלתי מכתב פיטורין עם התראה מראש), התקשרה אליי החשבת שכר של החברה (חזרה אליי אחרי שאני התקשרתי אליה) ואמרה לי שאני צריך להוריד מהאינטרנט טופס 161 למלא ולשלוח לה על מנת שאני אוכל למשוך את הפיצויים מחברת הביטוח. עכשיו אני בדקתי באינטרנט ורשום שם טופס 161 הודעה על פרישה מעבודה. אם אני שולח לה את הטופס הזה, זה לא יכול לגרום לי בעיות מבחינת הפיצויים? כלומר אם אני מגיש טופס כזה אז אני עלול שלא לקבל פיצויים? תודה יכול להיות שהיא התכוונה לטופס161א? ובמידה ואני מגיש טופס כזה האם זה גם יכול לפגוע לי בפיצויים? היא גם הלחיצה אותי, היא אמרה לי שאם אני לא מגיש את זה עד מחר אז היא תצטרך לבטל את ההשלמות של הפיצויים שהחברה מעבירה לחברת הביטוח. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  16:25, 10 ביולי 2016

  עליך למלא טופס 161א, לאחר שקיבלת מהמעסיק טופס 161 מלא וחתום

  תגובה
 • 19:31, 11 ביולי 2016

  תודה על עזרתך.
  הגשתי לה את הטופס במוצ״ש (161א), זה לאחר שהיא אמרה לי בטלפון בגלל שאני מתעכב בהגשת טופס זה אני אקבל את ההשלמה של הפיצויים רק בעשירי הבא, מדובר בסכום של 1700₪, אז אמרתי לה שאם מדובר בסכום הזה אז אין לי בעיה שזה יכנס בחודש הבא, לאחר ששלחתי לה את הטופס במייל היא שלחה אלי היום מייל שהיא מסבירה לי שלגבי כל שאר הפיצויים (מה שיש אצל חברת הביטוח שזה כ31000₪) וגם לגבי טופס 161, אני אצטרך לחכות עד שהיא תשלם לי את ההשלמה של ה1700₪ שזה אומר בעשירי הבא, כלומר שאני יכול למשוך את כל הפיצויים מחברת הביטוח רק בעשירי הבא (כלומר להתחיל רק את התהליך), שזה נשמע לי לא הגיוני, היא לא הסבירה לי שקבלת טופס 161 וכל שאר הפיצויים מותנה בסכום הקטן שאותו היא צריכה להעביר לי לחשבון (ההשלמה) אני לא יודע. מה לעשות עכשיו.
  האם זה הגיוני מה שהיא אומרת? ובאמת היא יכולה לעכב לי את הפיצויים וקבלת טופס 161 בחודש?
  תודה על העזרה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.