חופשת לידה הארכה ועזיבת העבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נועה

    נשלח ע"ינועה 12:28, 24 ביולי 2016

    שלום רב רציתי לשאול: אני עובדת מדינה כל חצי שנה מאריכה חוזה. בהארכת חוזה הבאה שלי אני אהיה בחופשת לידה האם אני חייבת לבוא פיזית ולחתום או שחובה עליהם להאריך לי אוטומטית? דבר נוסף אם חודש אחרי ההארכה החלטתי שאני לא חוזרת האם זה חוקי מבחינתי להודיע על שבירת החוזה והאם מקבלת פיצויים?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    08:49, 25 ביולי 2016

    במקומות עבודה מאורגנים נקבעות הזכויות לפי ההסכם הקיבוצי החל על העובדים והמעסיק. ככלל, על עובדי מדינה חלות הוראות התקשי"ר, וניתן לאתר את התשובה על פי תוכנו של ההסכם. בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: הסכמי עבודה והודעה לעובד אם ניתנה.
    סעיף 7(א) לחוק פיצויי פיטורים קובע כי עובדת שהתפטרה, תוך 9 חודשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה, יראו את התפטרותה, לעניין חוק זה, כפיטורים. לצורך בחינת הזכאות, יש לבחון, בעת ההתפטרות עצמה, האם מדובר בהתפטרות לשם טיפול בילד.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.