החלפת מעסיקים בעבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ליאור ד

  נשלח ע"יליאור ד 15:12, 24 ביולי 2016

  שלום, אני עובדת במקום העבודה הנוכחי שלי מספטמבר 2014, במרץ 2016 (האחרון) המעסיקים שלי העבירו בעלות לאדם חדש שהוא המעסיק שלי כיום. בעת עזיבתם הועברו אליי הפיצויים שצברתי (שהופרשו לפוליסה), דמי הבראה ופדיון ימי החופשה, אך לא קיבלתי מהם פיצויי פיטורין. האם אני זכאית לפיצויי פיטורין מהמעסיקים הקודמים או שהאם אני זכאית לפיצויי פיטורין מהמעסיק הנוכחי על כל תקופת עבודתי במידה ויחליט לפטר אותי? לפיו אני לא זכאית לקבל ממנו את הפיצויים האלו.. אשמח לסיוע ליאור

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:51, 25 ביולי 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, כאשר עובד ממשיך במקום העבודה אולם המעסיק מתחלף נשמרות כל זכויותיו והמעסיק החדש יהיה חייב בהן. יחד עם זאת, ראוי להקפיד שתאריך תחילת העבודה בתלושי השכר אינו משתנה. בכל מקרה, חשוב ומומלץ להסדיר בכתב את עניין רצף הזכויות כך שהמעסיק החדש יהיה אחראי על כל זכויות העובד לפי הותק המקורי שלו. לכן, במקרה כזה רצוי לקבל ייעוץ משפטי ספציפי. הצורך בייעוץ אישי עולה ככל שותק העובד גדול יותר הואיל ואז ההפסד האפשרי גדול יותר. הדברים נכונים גם לגבי מצב בו המעסיק יוצר העברת תפקיד הכרוכה בהעברה למעסיק אחר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.