עבודה בערב חג ראש השנה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ravit

    נשלח ע"יravit 08:27, 12 באוגוסט 2016

    עובדי יצור אמורים לעבוד אצלנו במפעל בערב חג שעה פחות ז"א 7.36 ולקבל עבור 8.36 כלומר תשלום של יום עבודה מלא בערב חג. מה קורה אם העובד רק 3 שעות או רק 5 שעות האם גם אז חייבים להשלים ליום עבודה מלא? האם יש מינימום זמן עבודה כדי לקבל ע"פ חוק? אין כלום בהסכם.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    09:05, 14 באוגוסט 2016

    במקומות עבודה מאורגנים נקבעות הזכויות לפי ההסכם הקיבוצי החל על העובדים והמעסיק. התשובה לשאלה תלויה בתחולת ההסכם הקיבוצי על המעסיק – עניין אותו יש לבחון לפי נסיבות המקרה הספציפי. אם חל הסכם קיבוצי, ניתן לאתר אותו באתר האינטרנט של משרד הכלכלה ולאתר את התשובה על פי תוכנו של ההסכם. בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. ככלל, חוק שעות עבודה ומנוחה קובע בסעיף 2(ב) כי ביום שלפני חג לא יעלה יום עבודה על 7 שעות עבודה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.