• 11 בספטמבר 2016

פיטורים של מי שעברה גיל 68

אני בת 68 ועבדתי בעירייה. העירייה הודיעה לי על פיטוריי באופן מיידי מעכשיו לעכשיו, וזאת יומיים לפני שהייתי צריכה לעבור ניתוח.
    1. האם העירייה רשאית לפטר אותי בגלל הגיל שלי בגלל שאני מעל 68- העירייה טוענת שזה חוקי.
    2. האם העירייה מחוייבת לשלם לי הודעה מוקדמת בנסיבות בהן היא פיטרה אותי מעכשיו לעכשיו.
    3. האם העירייה צריכה לשלם לי דמי מחלה מאחר ופיטרה אותי יומיים לפני ניתוח שידעה שאני אמורה לעבור.

11 בספטמבר 2016
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 12 בספטמבר 2016

פיטורים של מי שעברה גיל 68

בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, עפ"י חוק הודעה מוקדמת מעסיק המעוניין לפטר עובד עליו לתת לעובד הודעה מוקדמת בכתב, כזו שתציין את כניסת הפיטורים לתוקף.
    עובד במשכורת זכאי להודעה מוקדמת לפיטורים, ועליו ליתן הודעה מוקדמת להתפטרות בהתאם למפורט להלן:
    במהלך ששת חודשי עבודתו הראשונים - של יום אחד בשל כל חודש עבודה;
    במהלך התקופה החל בחודש השביעי לעבודתו עד תום שנת עבודתו הראשונה - של 6 ימים, בתוספת של יומיים וחצי בשל כל חודש עבודה בתקופה האמורה;
    לאחר שנת עבודתו הראשונה - של חודש ימים.
    מעסיק אינו רשאי לכלול ימי מחלה בתקופת הודעה מוקדמת לפיטורים. עובד אינו חייב להשלים את תקופת ההודעה המוקדמת שנתן להתפטרות במקרה בו הוא חולה במהלכה.
    מעסיק אינו רשאי לפטר עובד בתקופת ימי המחלה הצבורים לזכותו על פי חוק או הסכם אולם אין מניעה לעשות כן לאחר מכן בכפוף לחובת תום הלב ותשלום כל זכויותיו של העובד.

12 בספטמבר 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?