תנאים סוציאליים על עמלות של איש מכירות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • יצחק גור

  נשלח ע"ייצחק גור 21:11, 21 בספטמבר 2016

  האם לאיש מכירות שעבד במהלך שנים רבות בחברה וקיבל עמלות ב אופן קבוע כתוצאה ממכירות ועמידה ביעדים מגיעים גם תנאים סוציאליים על העמלות, פיצויי פ יטורים וכל מה שמגיע על שכר בסיס?? לצורך העניין אין חוזה מסודר בכלל בנושא הזה בין עובד ומעביד , תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:08, 22 בספטמבר 2016

  על פי צו ההרחבה בדבר פנסיה חובה השכר הפנסיוני (השכר ממנו שי להפקיד לפנסיה), הוא השכר ממנו מחשבים את פיצויי הפיטורים: שכר יסוד, תוספת ותק, תוספת יוקר המחיה, תוספת-משפחה, תוספת מחלקתית או תוספת מקצועית, ועמלות. יש להפקיד לפנסיה גם בגין תשלומים לימי חג, חופשה, מחלה ומילואים. תקרת ההפקדה על פי צו ההרחבה הכללי היא השכר הממוצע במשק. השכר הפנסיוני אינו כולל בדרך כלל שעות נוספות. יחד עם זאת, יש לברר אם חל עליך הסדר הפנסיוני אחר בהתאם להסכם קיבוצי מפעלי או ענפי. מידע זה קיים בהודעה לעובד שעל כל מעסיק לתת לעובד בתחילת עבודתו או בשינוי תנאי העבודה או לפי בקשת העובד. במקרים בהם העובד זכאי על פי הסכם להסדר פנסיוני טוב יותר מאשר זה הקבוע בצו ההרחבה הכללי אין תוקף להסדר הכללי. במקרים רבים זכאי עובד לפיצויי פיטורים גם על עמלות.

  תגובה
 • 10:51, 22 בספטמבר 2016

  תודה על התשובה המהירה, אני מתכוון האם מגיע על תשלומי עמלות , ביטוח מנהלים, קרן פנסיה , קרן מקפת וקרן השתלמות, עם נניח השכר הבסיסי היה כ20,000 ש"ח לחודש בערך והעמלותת עבור מכירות בממוצע היו כ 5000 שח לחודש, במהלך די הרבה שנים, מה מגיע לעובד על ה5000 שח עמלות. תודה מראש, גור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.