סגירת מקום העבודה ואי תשלום על ערבי חג - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 12:23, 25 בספטמבר 2016

  שלום רב. אני עובדת שעתית במרכז טיפולי (כשכירה). רוב העבודה שלי היא בשעות הצהריים המוקדמות עד הערב. מקום העבודה שלי לא מאפשרים לעבוד בערב חג וגם לא משלמים על ימים אלו. כך שגם אם הייתי מצליחה להקדים את הטיפולים לבוקר לא מתאפשר לי מה גם שבעצם בשעות העבודה שלי החג כבר נכנס. הם כן משלמים על ימי החג עצמם. האם זה חוקי? בתודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:11, 26 בספטמבר 2016

  על מנת לענות על השאלה יש צורך בנתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטיים, לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. ככלל, מעסיקים הכפופים להסכם קיבוצי, לצו הרחבה ענפי, לחוזה אישי או לנוהג, אשר קובעים הוראה שמיטיבה עם העובד מֵעבר לקבוע בצו ההרחבה בעניין חגים, יהיו מחויבים לפעול על-פי ההוראה המיטיבה.
  הפסיקה קבעה, כי המעסיק הוא אשר מסדיר את מועדי החופשות של עובדיו, בכפוף להוראות החוק. לכן מעסיק יכול להחליט כי במהלך ערב חג הוא יסגור את מקום העבודה והעובדים ישהו בחופשה שנתית, בכפוף למגבלות חוק חופשה שנתית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.