האם מפיצויים מקזזים את קרן הפנסיה (לא קרן הפיצוים). - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • קטיה

  נשלח ע"יקטיה 13:32, 25 בספטמבר 2016

  שלום רב, אבי פוטר מסיבה רפואית ממקום העבודה לאחר שעבר ניתוח ולאחר שקיבל מכתב מרופא תעסוקתי כי אינו כשיר לחזור לעבודה (עובדה פיזית). אבי עובד בחברה מ 2003 ללא חוזה , המעביד רשם אותו ב 2005. במהלך השנים, לא שולמו לא ימי חופשה כמו שצריך, לא ניתנו ימי הבראה מעולם, לא שולמו שעות נוספות, נסיעות שולמו בצורה חלקית. במהלך כל השנים לא ניתנו תלושי שכר, רק לאחר פניה לחשבת שכר קיבלנו רק בחודשים אחרונים את התלושים (שלא מובנים בכלל). התשלום היה משולם במזומן (לא כי אבי ביקש אלא כי כך המעביד משלם כך). והסכום שהיה רושם בתלוש היה יותר נמוך שוב לא כי אבי ביקש אלא כי המעביד ציין סכום אחר שבכלל מתחת למינימום כנראה כדי לשלם פחות מיסים. לא הייתה משולמת פנסיה מ 2008 עד נובמבר 2010. לאחר מכן שולם עד מאי 2015 ומאז לא שולם. רק לאחר בירור מול הפנסיה המעביד שילם את הסכומים לאחר שנים. אבי היה בפגישה עם המעביד וסגרו על סכום מסוים. (אבי לא רצה לפנות לעורך דין). אותו סכום שלא ברור מאיפה נלקח הכניסו לתוכו ימי חופשה שנותרו בערך כ 60 יום + בנוסף מאותו סכום ציין כי יקזזו את סכום של קרן פיצוים . עכשיו לאחר שאבי קיבל סכום מזערי מקרן פיצוים הטענה שלהם שהסכום שסיכמו כולל גם את הכסף שהופרש לפנסיה (לא קרן פיצויים אלא קרן פנסיה). האם כך הדבר ? אני לא נתקלתי שמקזזים מפיצויים את הסכום שהופרש לקרן פנסיה. מה ניתן לעשות בנידון? האם יש מקום לתביעה? על כל התשלומים שמעולם לא שילמו, ובנוסף האם באמת הפיציים כוללים את קרן הפנסיה (לא קרן פיצויים) בפנים? אבי לא מבין בזה והם פשוט מתעללים בבן אדם נכה ומפנים מאחד לשני.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:14, 26 בספטמבר 2016

  בנסיבות המתוארות יש לכאורה הפרת הדין מצד המעסיק. במקרה כזה ניתן לשלוח מכתב דרישה למעסיק ואם לא ייענה למכתב הדרישה ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה. ככלל, תשלום פיצויים כולל את הצבירה ברכיב פיצויים בפנסיה ולא כולל את רכיב הגמל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.