• 20 בנובמבר 2016

    פיצויי פיטורין- לפי סעיף 14?

    שלום רב
    פוטרתי מהעבודה לאחר 23 חודשי עבודה , עם שכר שעתי (+בונוסים).
    המעסיק החליט שהוא מחשב לי פיצויי פיטורין לפי סעיף 14, למרות ש:
    א. אני לא חתומה על הסעיף הזה בהסכם האישי שלי
    ב. במשך עבודתי הופרשו לי לפיצויים בקרן הפנסיה 6% בלבד מהשכר ולא 8.3%
    *חשוב לי לציין שמלבד הסכום שנצבר בקרן הפנסיה- המעסיק כן שלח לי עוד סכום בנפרד, אבל גם אם אני מחברת את הסכומים מהקרן ואת מה ששלח יחד- הם לא מתקרבים לסכום של חודשיים עבודה לפי ה'שכר הקובע לפיצויים' שהוא הגדיר (שעליו אין לי כמעט ויכוח)
    אודה לכם מאוד אם תעירו את עייני האם הוא פועל כחוק
    בתודה

    20 בנובמבר 2016
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 20 בנובמבר 2016

    פיצויי פיטורין- לפי סעיף 14..?

    בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, אם הסכם העבודה (או הסכם קיבוצי) קובע הסדר לפי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים והמעסיק הפקיד לפנסיה שיעור מלא (8.33%) במשך כל תקופת העבודה אז המעסיק אינו צריך להשלים חוב ותק לפיצויים והוא יוצא ידי חובתו בשחרור כספי הצבירה. הסכם לפי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים מאפשר למעסיק לשחרר לעובד את צבירת הפיצויים מבלי להשלים חוב ותק. אפשרות זאת עומדת למעביד רק לגבי התקופה שבה הופקדו הפקדות מלאות לפיצוים דהיינו 8.33% לגבי כל השכר הפנסיוני. בנסיבות שתיארת מומלץ לבצע בדיקה אישית ולקבל אישור מהמעסיק על חבות הפיצויים במועד כניסת ההסכם לפי סעיף 14 לתוקף.

    20 בנובמבר 2016
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?