העסקת עובד ארעי - משמעות כמעסיק. - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • גדי

נשלח ע"יגדי 11:00, 12 במרץ 2012

שלום. אני מעוניין לשכור עובדת לתקופה קצרה , לפרוייקט של בערך 3-6 חודשים. חשוב לי מאוד , כמובן , לשמור על החוק , ולא להפר זכויות עובדים , לכן , ברצוני להבין האם ניתן לשכור מישהי כשכירה בחברה , לטווח זמן קצר (פחות מחצי שנה, שיקבע מראש בחוזה ההעסקה) , ומה המחויבויות החוקיות שלי כמעסיק בנושאים הללו: 1. אני רוצה שהעובדת תהיה עובדת שעתית - יהיו ימים שבהם היא לא תעבוד , ויהיו ימים של עד 8 שעות עבודה. האם זה חוקי? 2. פיצויי פיטורים (בסוף התקופה) - האם אני מחוייב לשלם? 3. במידה והעובדת נכנסה להריון לפני סיום תקופת ההעסקה שנקבעה מראש , האם בעת סיום החוזה לא ניתן יהיה לסיים את ההתקשרות? גדי.

השב
  • 15:03, 17 במרץ 2012

אין קושי להעסיק עובדת לתקופה קצרה ומוגדרת. עבודה הקצרה משנה לא תחייב בפיצויים. עבודה קצרה משישה חודשים לא תחייב אישור פיטורין במקרה של הריון.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.