פיצויים עקב מעבר של מקום עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • צביה

נשלח ע"יצביה 20:59, 15 במרץ 2012

שלום, אני עובדת במפעל בפתח תקווה כבר שנתיים וחצי לאחרונה הודיעו לנו שהמפעל עובר לרחובות. כיום אני גרה ברמת גן מה שמצריך ממני נסיעה של 15 דקות באוטובוס כל כיוון. לרחובות ידרשו ממני 45 דקות כל כיוון הכוללים אוטובוס ורכבת. אמרתי למעביד שבכוונתי להיתפטר כי עקב הנסיעות אני יוצאת מופסדת בשכר שלי לשעה במקום 28 ש"ח הוא ירד ל23 ש"ח (אם מחלקים את היומים ב9וחצי שעות במקום ב8 כיום) ושאם יועלה השכר אני מוכנה להישאר. עקב החלפת המנכל נמסר לי שאין העלאות. בשכר לאף עובד. מיותר לציין שהמפעל רק לפני שנתיים עבר לפתח תקווה וכעט לרחובות מה שגורם לי להטיל ספק לגבי יציבות החברה. בחברה טוענים שלפי החוק את זכאית לפיצויים רק אם המרחק מעל 40 ק"מ ושאם אני עוזבת זה נחשב התפטרות ולא פיטורין לכן אני לא זכאית לפיצויים. האם אכן זה כך ואני לא זכאית? תודה.

השב
  • 19:21, 17 במרץ 2012

הדבר אינו נכון וסביר מאוד שבית הדין במידת הצורך יקבע שמדובר בהרעת תנאים מהותית המזכה בקבלת פיצויי פיטורין.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.