אי תשלום פנסיה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ורד

  נשלח ע"יורד 17:28, 19 במרץ 2012

  שלום, אני עובדת במקום מסוים בו התחלתי לעבוד ב-23/9/09, יצאתי לחופשת לידה בין התאריכים 1/10/10-30/3/11. עבור אילו חודשים המסיק צריך לשלם לי? הבנתי שבחצי שנה ראשונה לא חייב, כמו-כן את חצי שנת חופשת הלידה. דבר נוסף, וחשוב יותר - שילם עבורי 3 חודשים ואח"כ היה פעם של4-5 חודשים, דיברתי איתו והעניין סודר, ושולפ רטרואקטיבית, עכשיו הודיעו לי מחברת הפנסיה שכבר 5 חודשים (מספטמבר) לא שולם עבורי. מה עלי לעשות, מה החובה שחלה על המעסיק ומי יכול לאכוף זאת? האם לחברת הפנסיה יש אפשרות? זה רק אני מול המעסיק, אני עובדת יחדה, ונראה כאילו הוא עשה העלמת עין מכוונת, כי זו כבר פעם שניה.. אודה לתגובתכם המהירה ורד

  השב
 • 23:26, 24 במרץ 2012

  ככל שלא היתה תוכנית פנסיה קודמת אז לאחר חצי שנה זה תקין. המעסיק מחוייב לשלם ברצף לתוכנית הפנסיה. ככל שלא משלם יש לדרוש ולתת התראה באם זה לא עוזר ניתן לפנות לבית הדין לעבודה בעניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.