האם ניתן לפטר אחרי מחלה או תאונת עבודה שנמשכה למעלה מ-3 חודשים רציפים? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שגית

  נשלח ע"ישגית 12:50, 27 במרץ 2012

  לסוגיה עם העובד ג'..... במהלך השנה האחרונה,הוא נאלץ להעדר רבות מסיבות כאלו ואחרות..... היעדרות האחרונה החלה מתאונת עבודה שבמהלכה הנ"ל עבר אירוע מוחי בבית והוא נאלץ להעדר לתקופה העולה על כ- 3 חודשים. היעדרות לפי תאריכים : 24.7-תאונת עבודה..........שבמהלכה קיבל אירוע לב בתאריך 9.8 ואז המחלה נמשכה עד 19.11 . בתאריך 20.11.11 חזר לעבודה סדירה. מאז עבר בערך חמישה חודשי עבודה. לשאלתי..... האם אנו יכולים להוציא לו מכתב פיטורין בכלל? אני מניחה שיש תקופה מסוימת שאסור למעסיק לפטר אחרי מחלה או תאונת עבודה, אני רק לא יודעת כמה זמן לאחר מכן ואם קיים כזה דבר באופן וודאי. אודה לתשובתך בהקדם, אגב, האם כדאי לכתב בהעתקים את הסתדרות העובדים על כל ההתנהלות מול העובד בנושא?

  השב
 • 22:13, 31 במרץ 2012

  באם העובד סיים את ימי המחלה ואינו נמצא בהעדר כשרות שאז בכפוף לקיום חובות מעסיק בהליך פיטורין ניתן לפטר העובד מסיבה רלוונטית ולא מפלה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.