תשלום שכר לאחר קיצור משמרת או ביטולה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אלירן

  נשלח ע"יאלירן 12:49, 19 באפריל 2012

  שלום לך אודה לעזרתך בנושא הנ"ל אני עובד בחברה גדולה דרך כוח אדם, אני חתום על חוזה שעתי שמינימום משמרות שאני חייב לתת הוא 4 בשבוע, כולל שבתות. ושמונה שעות משמרת. קורה הרבה פעמים לצערי שבחברה מקצרים משמרת או שמבטלים אותה יום לפני הדבר לא מאפשר ביטחון כלכלי כלל, עד לפני חודש הם היו משלמים לגביי משמרת שקוצרה את מלוא סכום המשמרת, ובמידה והמשמרת בוטלה לא היו משלמים כלום. היום הם באים בהוראה חדשה, שבמידה ומקצרים את המשמרת בגלל תקלה או חוסר עבודה, אז הם משלמים רק 50% על הזמן שנותר לי לעבוד עד סוף המשמרת דוגמא: משמרת של 8 שעות עבדתי רק 3 שעות אז הם משלמים לי רק על 5.5 שעות עבודה. קראתי בפורומים שזה לא תקין אבל אף פעם לא ראיתי סעיף לזה * האם בעבודה צודקים או שאני כן אמור לקבל על כל המשמרת? *והאם כשהם מבטלים יום לפני הם צריכים לשלם? * והאם כאשר הם מבטלים לי יותר ממשמרת אחת באותו שבוע מבלי לספק לי אלטרנטיבה זה בסדר? *האם יש סעיף שזה רשום במידה ואכן זה לא תקין? תודה רבה אלירן

  השב
 • 23:38, 19 באפריל 2012

  כמובן שהתשובה לשאלה היא שאסור לקצר משמרת או לבטלה באופן המפורט ללא תשלום שכר המשמרת לעובד. הדבר אינו חל מכח הוראה ספציפית בחוק אלא בהתאם לפסיקה.

  תגובה
 • 23:46, 19 באפריל 2012

  היכן רשומה הפסיקה הנל, כשאני בא בטענות למעסיק הוא טוען שמותר לן

  תגובה
 • 23:53, 19 באפריל 2012

  ועוד שאלה בהמשך, איך מתבצע תשלום עבור משמרת שבוטלה? ממתי המעסיק פטןר מלשלם לעובד את מלוא המשמרת יומיים לפני זה כן תקין לבטל ולא לשלם?

  תודה רבה
  אלירן

  תגובה
 • 22:26, 21 באפריל 2012

  יש לבדוק באופן סביר כל מקרה לגופו. האם סביר לבטל משמרת יומיים לפני יבחן ביכולת מעסיק לספק עבודה חלופית בגמישות הנוהגת בתחום ונוהג במקום הספציפי וכו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.