חוקיות שינוי היום החופשי בעקבות החג - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שני

נשלח ע"ישני 23:07, 22 באפריל 2012

עו"ד שלו שלום רב. אני עובדת בקיבוץ בצפון במערכת החינוך. אני עובדת 5 ימים בשבוע ובכל שבוע היום החופשי שלי הוא ביום אחר. כלומר יום חופשי שאינו ביום קבוע. במידה במתקיים חג באמצע השבוע (שבתון) המערכת אינה מאפשרת לקחת יום חופשי באותו שבוע ונאמר לכל העובדים שהיום החופשי הוא יום השבתון. האם זה מהלך חוקי או שלפי החוק מגיע לנו יום חופשי נוסף באותו שבוע חוץ מאותו יום שבתון? אשמח לתשובה ברורה ומהירה. בתודה רבה מראש

השב
  • 01:50, 1 במאי 2012

לא ברור האם את עובדת במערכת חינוך פרטי או ציבורי. בכל מקרה אין בחוק חובה למתן יום חופש במהלך שבוע העבודה וככל שניתן כזה הוא ניתן בהתאם להסכם קיבוצי במקום העבודה או הסדר אחר.

תגובה
  • 15:16, 1 במאי 2012

אולי לא הסברתי את עצמי טוב... קודם כל אני עובדת במערכת חינוך פרטית. הסכם העבודה שלי הוא עבור 5 ימי עבודה. היה ובאמצע השבוע חל חג (כלומר נגיד יום רביעי ערב חג ויום חמישי שבתון), האם באותו שבוע מגיע לי בנוסף לשבתון עוד יום חופשי מכיוון שההסכם שלי הוא עבור 5 ימי עבודה כאשר השבתון הוא יום חג ארצי ובכך בעצם מתבטל לי באותו השבוע היום החופשי שמגיע לי. אני מניחה שאין חוק ברור לגבי העניין אך אם יש לך תשובה יותר ברורה בשבילי אני אשמח לקבלה. תודה מראש, שני.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.