תשלום עבור ימי הכשרה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דויד

  נשלח ע"ידויד 17:35, 23 באפריל 2012

  שלום. עבדתי כחודש במקום בתפקיד מפתח הדרכה. אני בא עם נסיון בתחום פיתוח הדרכה וההדרכה של כמה שנים, המעסיק רצה גם שאני ידריך אצלו אם הוא נתקע בלי מדריך ואמר לי שאני צריך לעבור הדרכה(שלא היתה מעבר ל5 שעות כל שאר השעות שישבנו על פיתוח הוא קורא לזה גם ימי הכשרה) למרות שאני לא צריך כי יש לי נסיון בתחום ועל תקופת ההכשרה הוא משלם כי בחוזה רשום: "העובד יקבל תמורת תקופת הכשרתו סכום מינימום + נסיעות. במידה והעובד יסיים את עבודתו לפני התאריך 30/06/2012 העובד יחזיר את התשלום שקיבל על ההכשרה(סכום מינימום)". האם זה חוקי שהמעסיק לא ישלם מה עוד שאני לא חתמתי לו על החוזה והיום חודשיים אחרי הוא דורש ממני לחתום על החוזה כדי שאני יקבל את הכסף שלי?

  השב
 • 01:57, 1 במאי 2012

  לא ברור מה שולם ומה לא שולם. באם עבדת אצל המעסיק אתה זכאי לתשלום. גם בגין הכשרה יכול שתהיה זכאות לתשלום אולם יש לבחון את אופי ההכשרה והאם התקיימו בתקופה זו יחסי עובד מעביד עם המעסיק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.