סירוב של מכון אבחון למסור מידע בתשלום - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שני

נשלח ע"ישני 21:24, 24 באפריל 2012

שלום, כחלק מתהליך מיון לתפקיד, מעסיק שלח אותי ליום אבחון במכון אדם מילוא. יום שלם של הערכה אישיותית, ראיונות מבחני משכל ממוחשבים וכו... בתחילת היום חתמתי על מסמך שאני מסכימה שהתוצאות יישלחו למעסיק. לאחר שהמעסיק התמהמה עם התשובה הבנתי שהיא שלילית, ופניתי למכון אבחון, כיוון שידוע לי שהם מציעים משוב בתשלום למי שעבר יום אבחון. המטרה היא שאם אני מחפשת עבודה, אז אוכל לדעת מה המשוב עליי ואם מעסיק עתידי ירצה שאעבור יום אבחון, אוכל לומר לו שכבר עברתי אחד ולתת לו הרשאה לקבל את התוצאות. נציגת מכון האבחון אדם מילוא אמרה לי שהם צריכים אישור של מקום העבודה שביקש את האבחון, כיוון שהוא שילם על היום הזה (לדעתם, זה לא משנה שגם אני משלמת כדי לקבל משוב) מסתבר שאותו מקום (שביקש את האבחון), מסרב שאדם מילוא ימסרו לי את התוצאות אדם מילוא אומרים שיבדקו משפטית אם הם יכולים לתת לי את השירות, קרי שאשלם 550 ש"ח מכיסי כדי לקבל תוצאות על אבחון שלי ... אני יודעת שלפי חוקי האתיקה בפסיכולוגיה יש כאן לקוח אחד שזו אני (שהרי אני הייתי צריכה לתת את הסכמתי שהתוצאות יישלחו לצד שלישי-מעסיק פוטנציאלי) האם מותר בכלל למכון האבחון למנוע ממני לקבל תוצאות שאני הייתי בכלל צריכה להסכים שהם יראו לצד שלישי? במיוחד שאני עוד משלמת על כך? האם למעסיק פוטנציאלי (שכבר אינו רלוונטי- כי מסר לי תשובה שלילית) יש חזקה משפטית כלשהי שמאפשרת להם למנוע ממני לקבל תוצאות עלי ? הרי אני משלמת על השירות, זה לא שהוא ניתן לי בחינם (אז הטיעון של אדם מילוא שהצד השלישי שילמו, אינו תקף לדעתי, בלי ההסכמה שלי שיראו את התוצאות- לא היה מתקיים כלל יום האבחון...) מה דעתכם? תודה שני

השב
  • 20:41, 5 במאי 2012

הסוגייה נמצאת היום בכותרות וישנן מספר הצעות חוק אשר מתגבשות באשר לחובת החשיפה של המידע למועמד וגם הנחייה שיצאה שמחייבת חשיפה של הנתונים למועמד. עם זאת, המכונים פנו לאחרונה לבית המשפט במטרה למנוע את הגבלתם על הידי ההנחיה ועדין אין תשובה חד משמעית בנושא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.