מעסיק שלא מספק עבודה, לא מפטר ומוציא אותי לחופש על חשבוני - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ברכה

נשלח ע"יברכה 19:34, 1 במאי 2012

שלום , אני אשה בת 60 ,עובדת בנקיון כבר מעל ל4 שנים , לפני חודשיים בערך חברת הניקיון שעבדתי בה הפסידה במכרז לכן הגיעה חברת ניקיון חדשה לחברת ההייטק בה עבדתי . המעסיק הציע לי עבודה מהשעה 10:00 עד 18:00 כאשר כ להזמן היתי עובדת מ7:00 עד 16:00 , אמרתי לו שאילו שעות לא נוחות וזה הרעת תנאים לכן לא מתאים לי , הוא טוען כי זה לא הרעת תנאים. העבודה השניה שהציע לי היא קרובה יותר לבית ובשעות נוחות , הגעתי לפגישה שם ובהתחלה אני מודה שהראתי חוסר נכונות כי נתנו לי יותר קומות ממה שניקתי לפני כן אבל אמרתי בסיום הפגישה שאני כן מעוניינת לעבוד ויצור קשר איתי במידה וימצא לנכון . אך לא יצרו איתי קשר וכשהתקשרתי למעסיק שלי לשאול למה , הוא נפנף אותי בטענה שלא אהבו אותי . איך מפגישה אחת הם יכולים לשלול? אני מרגישה כי המעסיק מתעלל בי ומבקש שאתפטר בעצמי (כדי לא לקבל פיצויים ,כמובן) שבוע לאחר מכן התקשרתי אליו והוא אמר לי שמחר בבוקר יקח אותי לראות עבודה בשוהם ולא יצר קשר! חשוב לציין כי אני עובדת כלכך מסורה שלא לקחתי חופש ולו פעם אחת חוץ מהחתונה של הבן שלי, לכן הוא ניצל את זה והוציא אותי לחופש כרגע על חשבון החופש שלי! פניתי להסתדרות , בינתיים , טרם שלחו למעסיק את המכתב מטעמם . שאלתי היא , האם שינוי בשעות כמו שרשמתי מעלה זה הרעת תנאים? האם הבוס לא מתעלל בי ? ובנוסף, האם אני יכולה להתחיל לעבוד בעבודה אחרת ? אני נמצאת בין הפטיש לסדן , יש לי יותר הוצאות מהכנסות ואני לא יודעת מה לעשות. אודה לתשובתכם בהקדם ועזרתכם .

השב
  • 23:00, 5 במאי 2012

שינוי השעות יכול להוות הרעת תנאים מהותית. מומלץ לפנות לייצוג משפטי בנסיבות אלו בטרם תמצאי עבודה חלופית. משרדי עומד לרשותך.

תגובה
  • 19:36, 10 בדצמבר 2013

אני נהג משאית היום בבוקר קמתי עם חום גבוה (אני עם שפעת כבר יומיים) כשהמעביד שלי התקשר בבוקר אמרתי שאיני יכול לקום מהמיטה ולהגיע לעבודה. הוא כעס ואמר כי זה לא מקובל עליו וביקש את מפתחות המשאית. בהמשך היום הוא בא ולקח את המשאית ומאז הוא מתחמק ממני בטלפון. למותר לציין כי מניסיון בעבר כשהוא לוקח את המפתח הוא משאיר אותי בבית חודש ימים בלי עבודה, בלי מכתב פיטורין ומשאיר אותי בחוסר וודאות מוחלט.
    שאלתי היא האם זה חוקי? ומה עליי לעשות מבחינה כלכלית אין אני יכול להרשות לעצמי מצב כזה בשנית.
    תודה אריה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.