• 14 במאי 2012

ימי מחלה - מכסה ותשלום...

שלום, אני עובדת גלובלי, 5 ימים בשבוע 7 שעות יומיות והבוס שלי מחשיב לי את זה בתלוש למשרה מלאה. חודש שעבר נעדרתי מהעבודה יום אחד עקב מחלה ובתלוש השכר שלי ראיתי שהורידו לי כסף עבור היום מחלה הזה כמעט 300 ש"ח וגם הורידו לי יום מחלה ממכסת ימי המחלה.
    האם זה נכון? האם זה אפשר גם להוריד לי כסף וגם להוריד לי מהמכסה?
    תודה רבה
    אור

14 במאי 2012
  • 15 במאי 2012

ע"פ חוק דמי מחלה אין המעסיק מחויב לשלם בגין יום ההיעדרות הראשון עם זאת כל יום היעדרות בגין מחלה מחויב מתוך מכסת ימי המחלה העומדים לרשותך.

15 במאי 2012
    • 20 במאי 2012

הסבר:
      כלומר המעסיק יכול גם להוריד לי כסף מהמשכורת עבור יום מחלה וגם להוריד לי מהמכסה המצטרברת של ימי המחלה?
      אין אפשרות שהוא רק יוריד לי מהמכסה של ימי המחלה ולא יוריד לי כסף מהמשכורת???

20 במאי 2012
    • 19 במאי 2012

ימי מחלה - מכסה ותשלום...בהמשך לשאלת אור

אם כך הדבר,
      1)האם זכאי העובד שלא להביא אישור מחלה להעדרות בת יום אחד ,ולבקש שיקזזו יום ממכסת ימי החופש שלו?

2)במקרה והעובד מועסק במשרה חלקית ועבודה זורמת ומצטברת אל ועל שולחנו בזמן העדרותו היות ורק הוא יכול\רשאי לבצעה.
      האם רשאי המעביד לצפות שהעובד ידביק את הפער שנוצר, בכך שיעבוד יותר שעות בימים שלאחר ההעדרות
      וזאת ללא תשלום בגין השעות העודפות?
      ז"א האם מותר למעביד להוריד משכר העובד בימי העדרותו(חופש\מחלה),אך לא לשלם לעובד בעבור השעות בהם הוא משלים את הפער?

אודה מאוד על תשובתך
      בטינה

19 במאי 2012
      • 27 במאי 2012

ימי מחלה - מכסה ותשלום...בהמשך לשאלת אור

אין זכאות של עובד להעדר מהעבודה ללא אישורים מתאימים מדובר בעברת משמעת. למעסיק אין זכאות להוריד בשכר משעות שמבוצעות בפועל.

27 במאי 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?