הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • תודה

נשלח ע"יתודה 23:48, 15 במאי 2012

שלום, פוטרתי מהעבודה באופן מיידי. עבדתי לפי שעות. 14 חודשים (בחודש ה-14 עבדתי רק חצי חודש). רציתי לשאול, 1) כמה ימים המעסיק צריך לשלם לי עבור הודעה מוקדמת? ידוע לי שעבור 14 חודשי עבודה צריך להודיע 15 יום מראש לפני הפיטורין. השאלה היא, אם המעסיק בחר לפטר אותי מיידית האם הוא גם צריך לשלם עבור 15 ימים או על מספר קטן יותר של ימים? 2) איך מחשבים את תמורת ההודעה המוקדמת? האם מחשבים את סה"כ השעות שעבדתי חלקי מס' חודשי העבודה חלקי 30 (30 ימים בחודש) כפול השכר לשעה כפול מספר ימי ההודעה המוקדמת או שמחשבים את סה"כ השעות שעבדתי חלקי מס' חודשי העבודה חלקי מס' ימי העבודה בחודש (20-22 ימים) כפול השכר לשעה כפול מספר ימי ההודעה המוקדמת? כלומר, מה שאני בעצם רוצה לשאול זה, האם ממוצע השעות היומי הוא לפי 30 ימים בחודש או לפי מס' ימי עבודה בחודש (20-22 ימים)? או שאולי מחשבים את תמורת ההודעה המוקדמת בכלל בדרך אחרת? תודה רבה

השב
  • 00:01, 16 במאי 2012

עבור הודעה מוקדמת על המעסיק לשלם 14 יום בגין שנה ראשונה ויום בגין חודשיים בשנה שנייה. תמורת ההודעה המוקדמת מספר שעות עבודה ביום כפול שכר שעתי.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.