• דני

  נשלח ע"ידני 17:59, 19 במאי 2012

  שלום. אני עובד במקום עבודה במשמרות מזה שנה וחצי. בשנה הראשונה עבדתי בדרך כלל כ100 שעות חודשיות ויותר. בחודשים האחרונים עם כניסתו של מנהל חדש צומצמו שעות עבודתי ל60 שעות חודשיות בלבד (אחת הסיבות לכך הוא שהמקום הפסיק לעבוד בימי שבת). (אציין גם שהשכר שסוכם הינו 29 שקלים לשעה ובמשכורת רושמים מינימום והשאר משלימים תחת הגדרות של נסיעות, חג, מתנות והבראה) שאלות: 1. האם עלי לדרוש מכתב פיטורים לשם קבלת פיצויים או שאני רשאי להתפטר ואהיה זכאי לפיצויים בכל זאת? 2. האם אהיה חייב לעבוד שבועיים נוספים אחרי שאתפטר או אפוטר? 3. מה צריך להיות גובה הפיצויים? כיצד מחשבים אותו? 4. האם אני חייב בשירותיו של עורך דין כדי לעמוד על זכויותיי? 5. הכי חושב, אם אתחיל לעבוד במקביל במקום עבודה אחר לשם השלמת הכנסה, האם הדבר יפגום בפיצויים? תודה רבה, דני

  השב
 • 15:38, 25 במאי 2012

  באפשרותך להתפטר בשל הרעת תנאים מהותית. האם תתפטר תהיה חייב במתן הודעה מוקדמת לפי חוק. פיצויים הם שכר חודשי כפול תקופת עבודה. אינך חייב ייצוג משפטי לפי חוק. באם תעבוד במקביל במקום עבודה אחר לא צריך להיות לכך השפעה על הפיצויים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.