הודעה מוקדמת, שכר בחודש האחרון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אורחת

  נשלח ע"יאורחת 19:17, 22 במאי 2012

  שלום רב, אני עובדת מזה שמונה וחצי חודשים בחברה בשכר חודשי. אני מעוניינת להתפטר. להבנתי אני חייבת 13.5 ימי הודעה מוקדמת. האם אלה ימי עבודה בפועל? כלומר, למעשה שבועיים וחצי (אני עובדת חמישה ימים בשבוע)? יש לי 3 ימי חופשה בלתי מנוצלים. האם אני יכולה להמיר את ימי ההודעה המוקדמת בימי חופשה? המשכורת שלי מבוססת על שכר בסיס+בונוס קבוע (לא עמלה אלא סכום קבוע). הדבר אינו מעוגן בחוזה (המעסיק לא הסכים לעדכן את החוזה). ניתן לראות עקביות בתלושי השכר. אני חוששת שכיוון שאודיע על התפטרותי, המעסיק לא ישלם לי בונוס, למרות שהוא למעשה מהווה חלק משכר הבסיס. מה עמדת החוק בנושא? אני מתנצלת על אורך השאלה ומודה מראש על התשובה.

  השב
 • 15:50, 25 במאי 2012

  תשלום לא מותנה בהסכם או באופן כלשהו הוא חלק מהשכר. כמו כן, ימי חופשה ניתנים לניצול במהלך הודעה מוקדמת בכפוף להסכמת מעסיק. הודעה מוקדמת יש לתת בהתאם לחוק ולתקופת העבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.