• 25 במאי 2012

פיטורין

שלום אני רציתי לדעת אם בכלל יש לי מה לעשות בעניין עבודה ,לפני חודשיים בערך התחלתי לעבוד בחברה כקופאית אחראית על קופה ומשרד שזה אחריות של כסף,בתחילת העבודה הביאו לי הסכם והלכתי להתייעץ עם גורם לגבי ההסכם ונאמר לי שבהסכם יש סעיפי מה שם לא חוקיים, ומאחר בקופה עובדות שלוש בנות שונות ובהסכם כתוב שכל חוסר בקופה ירד משכרי וינוכה חששתי לחתום וכן גם כל הסעיפים הנל שהיו גם ככה לא חוקיים.מכאן והלאה נאמר לי על ידי מנהלת כח אדם שאם אני לא חותמת אין לי מה להמשיך לעבוד...דבר שגרם לי לרצות לעזוב אך הם צריכים היו אותי מאחר ומישהי שם צריכה ללדת כל רגע.אז לאחר שאמרתי לה שאני לא מוכנה לחתום והחוזה לא נראה לי ושיחליטו מה שנראה להם רק שיגידו לי.היא שינתה את החוזה אך עדיין השאירה המון סעיפים שהם בעייתיים מבחינתי. לאחר שסרבתי שוב באותה טענה היא אמרה לי שהיא תבדוק לגבי המשך העבודה שלי ותחזור אליי וכך עברו חודשיים והם לא אמרו לי כלום השאירו אותי באוויר,במהלך החודשיים נהיה חוסר בקופה על סכום לא מבוטל שהוא 1000 ש:ח וחייב לציין שאני לא היחידה שעבדה באותו הזמן על הקופה לבד כך שלא הוגן לתת לי את כל האחריות וכך הם עשו הם האשימו אותי בחוסר הזה ורשמו את שמי דבר שגרם לי להבין כי אין לי מה להשאר שם....חשוב לציין שבקופה הזו היו חוסרים של שנה פלוס גבוהים כל פעם סכום אחר וזה לא פעם ראשונה וההנהלה ידעה זאת אך קל היה לה להאשים עובדת חדשה אפילו מנהל הסניף ראה זאת ודיברתי איתו והוא הבין ולא ידע מה לומר לי היה בהלם שיש כל כך המון חוסרים. אך כמובן הוא כפוף כמו כולנו לאותה הנהלה, לפני שבוע ראיתי שהם מביאים עובדים נוספים כנראה להחליף אותי והרגשתי בדבר והתחלתי בחיפוש עבודה יותר נמרץ. לפני יומיים קיבלתי הודעה לבוא לשימוע אצל ההנהלה וכי אני לא מתאימה למערכת יותר כמובן שהם מצאו עובדים אז החליטו לפטר אותי בהנחה שאני לא מתאימה...חשוב לציין שהקופות שלי היום מאופסות ולא היו חוסרים בחודשיים האחרונים חוץ מאותו חוסר בעייתי ועוד אחד שאני כן לוקחת עליו אחריות כי הוא יותר הגיוני מפני שאני עבדתי לבד באותו יום על הקופה לכן אני לא מתמקדת בו. השאלה שלי היא כזאת האם יש מה לעשות? ללכת לשימוע או שזה סתם עוגמת נפש כי אני מרגישה רע גם ככה עם מקום העבודה וללכת לשמוע שאני לא מתאימה למערכת זה לא נעים...רציתי לדעת מה עושים אם בכלל יש מבחינה משפטית? תודה מראש

25 במאי 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?