השעייה\חופשה מאולצת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אהרון

  נשלח ע"יאהרון 20:35, 5 באוגוסט 2012

  שלום רב , אני עובד כסייר בחברת שמירה . לפני מס לילות נפלתי בזמן ביקורת , וזה חמור מאוד מבחינת החברה המעסיקה . הודעתי לאחראי משמרת באותו הרגע על המקרה והמשכתי לעבוד עד סיום המשמרת . ביומיים הבאים עבדתי ב- 2 משמרות נוספות ( שישי+שבת) . ביום ראשון הגעתי לשיחת הבהרה עם אחראי המשמרת בשעה 14:00 כשבשעה 17:00 אני משובץ למשמרת . בשיחה הודיע לי על השעייה\ חופשה מאולצת בתשלום כעונש לחמישה ימים . הייתי משובץ לחמשת הימים הבאים למשמרות . האם זה חוקי ? מה ביכולתי לעשות מול המעסיק שלי ? מה הזכויות שלי ? אבקש את עזרתכם . בהמשך להשתלשלות האורים , בשעה 19:15 נשלחה לי הודעת SMS כי אני אני צריך להגיע שוב מחר לשיחה עם המנהל מעל האחראי משמרת . אם אני מושהה למה מטרטרים אותי ? אבקש עזרתכם וייעוץ דחוף ביותר

  השב
 • 17:05, 6 באוגוסט 2012

  יש לבדוק את נסיבות ההשעיה. בכל מקרה זכות המעסיק להוציא את העובד לחופשה ללא תשלום בכפוף לצבירה חיובית של ימי חופשה ומתן הודעה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.