שכר לילה 75%- תקין? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אליאור

  נשלח ע"יאליאור 23:22, 29 באוגוסט 2012

  שלום, אני עובד בהוסטל לנפגעי נפש בבאר שבע ומשלמים כאן 75% על שעות עבודה בלילה על שעות שבהן אני אמור לישון בהן ולהיות בכוננות בהוסטל עצמו. במהלך הלילה עצמו דיירים מגיעים ובאים בבעיות ותלונות על דברים שונים ומגוונים. אינני חושב שהדבר חוקי, מכיוון שאני עדיין לא נמצא בביתי ועובד בהוסטל. לאחרונה לאחר שהתלוננו אישרו לנו 100% שכר רק בשעות שבהן אני ער(במידה ויש כאלה), לאור זאת יש בפי כמה שאלות: 1. האם הדבר חוקי?? 2. האם לשלם רק על השעות שבהן אני ער 100% זה תקין ולא 150%? 3. במידה והדבר חוקי, האם ניתן לדרוש רטרואקטיבית את כל השעות שבהן היינו ערים במהלך הלילה? (יש תיעוד לחלק גדול מן השעות). תודה רבה.

  השב
 • 00:13, 2 בספטמבר 2012

  ישנה פסיקה על שעות כוננות שדינה כשעות עבודה כאשר העובד מעמיד עצמו לטובת המעסיק בשעות הרלוונטיות. הדבר דומה ויכול שהשעות בהן המדריך נימצא בין עם ער או ישן צריכות להיות משולמות כשעות עבודה לכל דבר לרבות תעריף שעות נוספות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.