אי הפרשה לקרן פנסיה ופיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • גל

נשלח ע"יגל 18:53, 14 בספטמבר 2012

שלום! המעסיק שילם לי במשך חצי שנה לקרן הפנסיה ולפני כחודשיים גיליתי (על סמך מכתב מחברת הביטוח) שהפסיקו להפריש לי (כבר לפני שנה) דמי גמולים למרות שבתלוש המשכורת עדין מנוכים לי דמי קרן הפנסיה. הודעתי למעסיק בכתב שבמידה ועד לתאריך X לא יופרשו לי הכספים כחוק אאלץ להתפטר ולדרוש כספי פיצויים. המועד שקבעתי במכתב מתקרב ומנכ"ל החברה מעונין לדבר איתי טלפונית. הבנתי מעובדים אחרים בחברה שאת הכספים אמורים להחזיר בקרוב. אני בכל זאת מעוניינת להתפטר. האם עדין אני יכולה לקבל כספי פיצויים כלשהם?

השב
  • 14:25, 24 בספטמבר 2012

מכיוון שמעסיקך נכון להעביר את ההפרשות החסרות איני סבור כי ניתן לראות נסיבות אלה כנסיבות שבהן ההתפטרות תהא בדין מפוטר.

תגובה
  • 14:43, 24 בספטמבר 2012

אם כך, מה עושים עם הכספים שלא הופרשו כחוק ? הזמן עובר ועובר והכספים טרם הועברו....

תגובה
  • 12:42, 25 בספטמבר 2012

יש לשלוח התראה ולקצוב זמן לתשלום ההפרשות. אי תשלומם בזמן סביר יכול שיחשב כנסיבות המזכות בהתפטרות בדין פיטורין.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.