אי תשלום עבור שעות נוספות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נורית

  נשלח ע"ינורית 10:09, 20 בספטמבר 2012

  שלום רב, במקום עבודתי, התקנון מאפשר לעובד לעבוד עד 20 שעות נוספות בחודש. כדי לחרוג ממספר זה יש לקבל אישור מראש (תופעה נפוצה, שכן עובדים רבים עובדים בחלקיות משרה). אם העובד חורג ממכסת השעות הנוספות, השעות החורגות אינן משולמות. מסיבות שונות לא הייתי מודעת לסעיף זה (אני מועסקת במקום 17 שנה, אך 14 הראשונות היו במשרה מלאה ולא חרגתי ממכסת השעות הנוספות). הבוקר גיליתי כי בשנתיים וחצי האחרונות עבדתי בסה"כ 100 שעות שלא שולמו. במשך שנתיים וחצי המעביד נהנה מהשעות הנוספות שתרמתי ולא מצא לנכון להפנות את תשומת לבי למצב זה, אפילו בחודשים שבהם חרגתי 14-22 שעות ממכסת השעות הנוספות. הגילוי התרחש לאחר שאני קראתי לראשונה בתשומת לב את תלוש המשכורת. האם לדעתך התנהגות המעביד חוקית? מה היית ממליץ לי לעשות אם המעביד יעמוד בסירובו לשלם לי על השעות הנ"ל? תודה ושנה טובה, נורית

  השב
 • 08:32, 27 בספטמבר 2012

  ניתן לטעון כנגד התנהלות המעסיק באשר לא הסביר באופן מלא את אופן העבודה והעובדה שאין תשלום בגין חלק משעות העבודה ולא מנע את שעות העבודה. המקום לברר טענות אלו בבית הדין לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.