הרעה בתנאי עבודתי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ציפי

  נשלח ע"יציפי 16:28, 24 באוקטובר 2012

  אני עובדת שנים ארוכות בסניף בנק בתפקיד מנהלת תחום. בשנה האחרונה עם בואו של מנהל חדש, אני מרגישה שרוצים לפגוע בתנאיי. תחילה נאמר לי שלאחר שנים עלי לעשות רוטציה בסניף אחר, לאחר שהבהרתי שמדובר בהרעת תנאים, שכן מדובר על כ50 ק"מ מרחק מביתי, העלו לפני הצעה נוספת והיא גרועה מקודמתה. נאמר לי שאקבל מכתב ובו יהיה כתוב שאני מסכימה לעבור לחדר נפרד, לתפקיד כל שהו שלא מוכנים להבהיר לי במדוייק מהו, ובמכתב יהיה רשום תאריך ההעברה מיום מסויים ועד לחצי שנה. נאמר לי בע"פ שבתום חצי השנה אחזור לתפקידי הנוכחי. המנהל לא מוכן לתת התחייבויות בכתב לכל הבטחותיו ואומר שאם אקבל את המכתב, יהיה זה אות להסכמתי. כשאמרתי לו שהמעבר שלי למקום אחר בסניף מבלי לשמש בתפקידי דהיום מהווה השפלה עבורי, שכן בעיני העובדים אאבד מסמכותי ושזו גם כן הרעת תנאים, אמר לי המנהל שפרק זמן של חצי שנה על העברתי מהתפקיד הנוכחי אינו נחשב על פי חוק הרעת תנאים. יש לי מספר שאלות: 1. האם מעבר לתפקיד אחר אינו הרעת תנאים? 2. האם שינוי העבודה שלי בתפקיד לא ידוע למשך חצי שנה על פי חוק אינו נחשב להרעת תנאים? 3. האם קבלתי את המכתב כמוהו כהסכמה להרעת התנאים ולכן לא אוכל בעתיד לבקש להתפטר בגין הרעת תנאים מוחשית? 4.מה כדאי לי לעשות בשלב זה, עד שאבקש סיוע משפטי, פשוט לוחצים עלי לקחת את המכתב ואני פוחד שישתמע שאני מוכנהלתנאים אלה. האם כדאי לי לכתוב מכתב לוועד הבנק,או למנהל המרחב ולבקש הבהרות? עלי לציין שאני בת 53, ואני חוששת לאבד את עבודתי ולמצוא עצמי ללא מקור פרנסה בשלב זה של חיי. האם חובה עלי לדרוש את הדברים בכתב, כך שלא יתנערו מהבטחותיהם בעתיד? אנא עיזרו לי אני חסרת אונים. מחר צריכים להגיש לי את המכתב. איך עלי לנהוג

  השב
 • 17:54, 24 באוקטובר 2012

  אם את בלחץ תבקשי ייעוץ אישי

  תגובה
 • 20:27, 26 באוקטובר 2012

  בתקופת הביניים את יכולה לכתוב מכתב ולציין שאת לא מקבלת את התנאים וציני מה לא מקובל בהצעת הבנק. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בעניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.