קנס עקב עזיבתי את העבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 13:24, 8 בנובמבר 2012

  שלום. עבדתי כשלושה חודשים בחברת כח אדם של שירותי אבטחה, אותה חברה הסמיכה אותי ע"י קורס נשק בן שישה ימים ובחוזה שחתמתי עימה היה מצוין כי עליי לשאת בעד 800 שח קנס עבור כל יום השכרה שעברתי במסגרת הקורס אליו יצאתיאם אעזוב את העבודה לפני תום שנה אחת. שאלתי היא האם מותר לאותה חברה להפקיע סכום שגבוה בהרבה מעלות הקורס וכך לאיים עליי במידה וארצה לעזוב את העבודה ? על כל מקרה כבר הגשתי להם את מכתב ההתפטרות והם איימו עליי כי גובה הקנס יירד לי מהמשכורת הקרובה שאותה אני אמור לקבל ב10/11 , לפי דבריהם אני אמור לשלם 3600 שח שזה החלק היחסי של 3 מתוך 12 חודשים עבודה שהשלמתי, כלומר אני משלם את הקנס עבור 9 החודשים הנותרים. אם תוכלו לחזור אליי עם תשובה בהקדם אשמח!

  השב
 • 22:00, 10 בנובמבר 2012

  החברה יכולה בנסיבות מסויימות לקזז עלות של קורס. עם זאת, לא ניתן לקזז סכום שאינו מתאים לעלות הריאלית של הקורס. כמו כן, יש לבדוק מה נסיבות סיום העבודה בחברה.

  תגובה
 • 14:05, 11 בנובמבר 2012

  היום הייתי אמור לקבל את משכורתי והחברה לדאבוני לא שילמה לי ולו שקל אחד, יש לציין כי נסיבות עזיבתי את החברה הן עקב תחילת לימודים ואותה חברה גם במקביל הפסידה את המכרז במתקן בו עבדתי וכל העובדים האחרים סיימו את העסקתם באותו מתקן ממילא, נוסף על כך, בדקתי מהי העלות האמיתית של הקורס והיא אפילו לא מחצית מהסכום שבו החברה קנסה אותי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.