מתן תשובה לשימוע שנערך - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ליאור

נשלח ע"יליאור 12:17, 11 בנובמבר 2012

שלום רב! ברצוני לדעת, כמו שיש זמן סביר שאמור לתת המעסיק לעובד ע"מ שיתארגן לקראת השימוע, האם יש זמן סביר שהמעסיק צריך להחזיר תשובה. האם ייתכן שעובד ימתין כחודש שחרב הפירטורין מונפת מעל ראשו?

השב
  • 09:47, 14 בנובמבר 2012

ישנן מספר סוגיות באשר לשימוע אשר טרם הובהרו על ידי הפסיקה, אחת מהן הינה מהו "זמן סביר" למתן הודעה בדבר שימוע. מספר פסקי דין הגדירו מהו אינו זמן סביר (שעתיים, יום) , אולם העניין אינו ברור עד הסוף.
    גם זמן מתן תשובה לעובד באשר לתוצאות השימוע אינו עניין מוסדר.

תגובה
  • 12:29, 14 בנובמבר 2012

אני ממתיו מעל שבועיים ולא מסוגל לעבוד במצב הנוכחי. אם אתפטר יכירו לי זאת התפטרות בדין מפוטר?

תגובה
  • 08:56, 18 בנובמבר 2012

העניין אינו חד משמעי ולפיכך איני ממליץ לך להתפטר. אם בתוך מספר ימים לא תקבל תשובה באשר לתוצאות השימוע, אני ממליץ לנסות ולברר מהמנהל הישיר או מדרג ביניים כלשהו מהן מסקנות השימוע.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.