החזר נסיעות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דויד

  נשלח ע"ידויד 19:05, 13 בנובמבר 2012

  שלום רב. אני עובד בחברה כ4 שנים ועד עכשיו נסעתי לעבודה ברכב חברה. הרכב נלקח ממני מסיבה מסויימת והתחלתי להשתמש בתחבורה ציבורית. החזר נסיעות שאני מקבל הוא לא מספיק להוצאות שלי על נסיעות ואני קונה חופשי חודשי של אגד ורכבת הכי זולים שקיימים. המעביד הסביר לי שהוא משלם לי מקסימום לפי החוק 25.20 ₪ ליום וזאת לא הבעייה שלו שלא מספיק לי. האם הוא צודק או שהוא חייב להשלים לי את ההוצעות על נסיעות. תודה מראש.

  השב
 • 09:46, 19 בנובמבר 2012

  מעסיקך אינו מחוייב לשלם מעבר לתקרת הנסיעות הקבועה בחוק, אולם אם היה ברשותך רכב חברה והוא נלקח ממך וכתוצאה הינך נאלץ להוציא סכומים גדולים יותר עבור נסיעות הרי שמדובר בהרעת תנאים. אני ממליץ להתריע בפני המעסיק בכתב כי בוצעה הרעת תנאים. המעסיק אינו חייב לפצות אותך אולם במקרים מסויימים ובהתאם לנסיבות (אינני מכיר את מלוא הנסיבות) יש באפשרותך להתפטר בדין מפוטר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.