פיטורין בגין חל"ת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 10:12, 21 בנובמבר 2012

  אני עובד במקום עבודתי החל מה-9.01.12, לפני כ-4 חודשים ביקשתי חופשה ללא תשלום לחודשיים (01-02.2012). המעסיק (קופת חולים מאוחדת) סירב לחופשה והודיע לי שעלי להגיש מכתב פיטורין ולהתפטר, אם ברצוני לצאת לחופשה. בנוסף דיברתי עם מנהל הקופה באזורי שהוסיף ואמר שכאשר מתפטר או מפוטר אדם ממאוחדת הוא אינו יכול לחזור לעבוד במוסד זה, גם אם קיימת משרה פנויה (המנהלת המקצועית שלי הייתה מעוניינת בחזרתי לעבודה) אני יוצא לחופשה ב-31.12.12 האם יש פתרון פחות כואב למצבי, האם הקופה (מאוחדת) נוהגת כחוק בעניין זה ואם כן האם עלי להגיש מכתב התפטרות כמו שנתבקשתי? האם קיימת אפשרות לפיצויי פיטורין(ניצול ימי חופשה בתשלום)?

  השב
 • 11:40, 22 בנובמבר 2012

  המעסיק אינו מחוייב לאשר לך לקחת חל"ת אלא אם העניין מעוגן בחוזה אישי ביניכם או בהסכם קיבוצי. בתקופת החל"ת נשמרות זכויות צוברות וותק ולכן יש להניח כי המעסיק אינו מעוניין בכך. כמו כן, הוא אינו מחוייב לקבל אותך בחזרה לעבודה בתום תקופה זו.

  תגובה
 • 23:48, 24 בנובמבר 2012

  האם הוא יכול מבחינה חוקית לסרב לקבל אותי לעבודה, בהנחה וישנה משרה פנוייה והאחראית עלי רוצה להעסיק אותי מחדש על בסיס העובדה שהתפטרתי/פוטרתי בעקבות נסיעתי ועל בסיס זה בלבד?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.