התפטרות לאחר לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 22:48, 29 בנובמבר 2012

  שלום, ביתי עבדה כ5 שנים במקום עבודה מהבקר עד שעות הערב. עם סיום חופשת הלידה היא פנתה לבוס להוריד בשעות העבודה. הוא מושך אותה בזמן התשובה. האם היא יכולה להתפטר מרצונה ולקבל את כל מה שמגיע לה? האם היא צריכה לתת הוודעה מוקדמת? בנוסף היא לא קיבלה דמי הבראה כל השנים ולא ביטוח פנסיוני. האם היא תקבל אותם בהתאם לשנים שעבדה או שהיא צריכה לדרוש את זה בכתב מהבוס לפני הפיטורים? אודה על עזרתכם

  השב
 • 13:45, 2 בדצמבר 2012

  ע"פ חוק בתך זכאית להפחתת שעת עבודה אחת למשך 4 חודשים מתום חופשת הלידה לטובת "שעת הנקה". אם בתך מחליטה להתפטר לטובת טיפול בילוד שטרם מלאו לו 9 חודשים, היא תהיה זכאית לפיצויי פיטורים. עליה לתת הודעה מוקדמת ולכתוב מכתב שמציין כי היא מתפטרת לטובת טיפול ביילוד שטרם מלאו לו 9 חודשים. כמו כן, היא זכאית לדמי ההבראה בגין כל התקופה שלא שולמו לה.
  באשר לביטוח פנסיוני, משנת 2008 היא זכאית להפרשה לקרן פנסיה, אם בתלוש השכר מופיע הפרשה לפנסיה וההפרשה לא בוצעה בפועל, ניתן לתבוע את המעסיק בגין אי ביצוע ההפרשה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.