פיצויים עקב עמוד ענן - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אפרת

  נשלח ע"יאפרת 07:45, 30 בנובמבר 2012

  אנו עובדים בחברה השייכת למגזר הפרטי באשקלון ונעדרנו ממקום העבודה עקב מבצע עמוד ענן. אנו עובדים גלובליים והורים לילדים עד גיל 14 שמוסדות החינוך היו סגורים ועל כן לא הגענו למקום העבודה. על פי טענת המעסיק אין הוא חייב בתשלום עבור אובדן ימי עבודה אלה. הוא הפנה אותנו לאתר של הממונה על השכר ואמר שההנחיות שיצאו והחוזרים לגבי תשלום נוגעים אך ורק לעובדים במגזר הציבורי. ושבאף מקום לא נרשם שהמעסיקים חייבים בתשלום ימי עבודה אלה ועל כן אין זו הלנת שכר. ומי שלא בא לעבודה לא יכול לצפות לקבל שכר. האם הוא חייב בתשלום ימים אלו? אודה לתשובה.

  השב
 • 13:50, 2 בדצמבר 2012

  מעסיקך טועה חלקית, היה עליו לשלם משכורת מכיוון שהינכם עובדים שמתגוררים עד 40 ק"מ מגבול רצועת עזה. עם זאת, חשוב לציין כי העניין תקף רק לעובד אחד במשפחה, שלה ילדים עד גיל 14, והוא נאלץ לשהות עם הילדים עקב סגירת מוסדות החינוך בהוראת פיקוד העורף.

  תגובה
 • 20:27, 24 בדצמבר 2012

  גם לי יש את אותה הבעיה..יש אפשרות להשיג את זה כתוב?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.