• 17 בדצמבר 2012

  דיני עבודה

  להלן מקרים שקרו לי :

  1) לפני שנה עבדתי כמנהלת חשבונות במשרד רו"ח היקף המשרה היה 6 שעות והמעביד אמר לי שאין הפסקה בכלל ושאי אפשר לצאת לאכול ושאי אפשר לקום מהכיסא וללכת לשירותים, ואמר לי שאני חייבת לשבת רצוף במשך 6 שעות. עבדתי במשך 2 חודשים 6 שעות רצוף בלי הפסקות לאוכל ולשירותים ובגלל זה נגרם לי נזק גופני ונפשי ולכן עזבתי בגלל הנזק שהם גרמו לי. - מה הייתי צריכה לעשות?

  2) יועץ מס זימן אותי לראיון עבודה ואמר לי בטלפון שבגלל שאין לי ניסיון בהנהלת חשבונות אז אני לא אקבל משכורת עד שיהיה לי ניסיון. - מה הייתי צריכה לעשות במצב הזה?

  3) הייתי בראיון עבודה אחד שהמנהל של החברה שאל אותי פרטים אישיים על ההורים שלי ועל אח שלי למשל במה הם עובדים ואיפה הם עובדים ומה הכתובת של העבודה שלהם, ושאל אותי על החנות של אבא שלי. ובנוסף הוא אמר לי שהוא חייב לדבר עם אמא שלי ורצה את הטלפון שלה ואמר לי שאם אני לא אתן לו את הטלפון שלה אז הוא לא יקבל אותי לעבודה וזה הטריד אותי מאוד השאלות שהוא שאל. - מה הייתי צריכה לעשות במצב הזה?

  4) בראיון עבודה אחד שהייתי המעסיק שאל אותי על הצבא, אמרתי לו שהיה לי פטור רפואי ושזה עכשיו הסתדר. והוא אמר שהוא חייב לדעת את המצב הרפואי שלי והוא הכריח אותי להגיד מה הסיבה לפטור הרפואי. ושאל אותי מלא שאלות על המצב הרפואי. - האם זה חוקי מה שהוא עשה?

  5) כשעבדתי במקום עבודה אחד 3 ימים ועזבתי כי העבודה לא התאימה לי- אז המעביד לא נתן לי למלא כרטיס עובד ולא שילם לי על השעות שעבדתי - האם זה חוקי מה שהוא עשה?

  17 בדצמבר 2012
 • 19 בדצמבר 2012

  דיני עבודה

  1.סעיף 20א(א) לחוק שעות העבודה והמנוחה קובע כי עובד רשאי לצאת להפסקות שירותים.
  עובד רשאי, במהלך יום עבודתו, להפסיק את עבודתו לשם שימוש בחדר שירותים, בהתאם לצרכיו.
  באשר להפסקה, החוק אינו מחייב מתן הפסקה (למעט הפסקות שירותים) לעובד העובד בהיקף השעולת שעבדת.
  2. לא ניתן להעסיק עובד ללא שכר.
  3. נשמע שהמראיין חדר לפרטיותך ועניין פסול, עם זאת, אין מדובר באפליה כלשהי.
  4. חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה, אוסר על אפליה על בסיס שירות צבאי, מצב רפואי ועוד.
  5. היה על מעסיקך לשלם לך בגין 3 ימי העבודה.

  19 בדצמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?