חופשת לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רפאל

  נשלח ע"ירפאל 19:44, 19 בדצמבר 2012

  אשתי ילדה ב-04.06.2012 והייתה בחופשת לידה כ-3.5 חודשים וחזרה לעבודה, אנחנו לא מרוצים מהמטפלת ואשתי רוצה להתפטר ולטפל בתינוקת. הבנתי שעד תקופה של 9 חודשים היא יכולה להתפטר (ביוזמתה)ועדיין לקבל פיצויים. האם זה נכון??? אם כן איך מחשבים את הפיצויים? ומה הסכום??? [[[לאשתי יש קרן פיצויים (בחברת ביטוח איילון) שלאחר 5 שנים עבודה היגיע לסכום של 4 אש"ח (משכורת ממוצאת לחודש כ-6 אש"ח) זה הפיצויים שהיא אמורה לקבל????]]] בנוסף לפיצויים אשר הוזכרו לאל האם מגיע לה תשלום על הפסקת צהריים, אוכל או תנאים סוציאליים נוספים אשר לא קיבלה במהלך העבודה????? אם כן אין אפשר לדרוש? מה התהליך הנכון לבצע זאת??? בתודה רפאל

  השב
 • 10:07, 23 בדצמבר 2012

  אישתך תוכל להתפטר לשם טיפול ביילוד שטרם מלאו לו תשעה חודשים, ולקבל פיצויים (בהנחה שהשלימה שנת עבודה) בכפוף למתן הודעה מוקדמת.
  באשר לחישוב הפיצויים, אם אישתך עובדת במשכורת חודשית היא זכאית לחודש בעבור כל שנת עבודה.
  באשר לזכויות נוספות, הזכויות הבסיסיות שהחוק מקנה הן, תשלום בעבור שכר (לרבות שעות נוספות), גמל ודמי הבראה. כל זכות נוספת נובעת מהסכם קיבוצי, צו הרחבה או חוזה אישי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.