ימי הכשרה וסינון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • יעל

נשלח ע"ייעל 18:29, 23 בדצמבר 2012

בראיון עבודה הובהר לי שלפני שאני אתחיל התלמדות עלי לעבור שלושה ימים "סינון" כדי לראות אם אני מתאימה לעבודה או לא.המעסיק ציין שהוא ישלם לי עליהם רק אם אני אקבל את העבודה בסופו של דבר.לא חתמתי על שום מסמך.השאלה היא האם נחשבים ימי הסינון האלה בתור ימי עבודה והוא מחויב לשלם לי?

השב
  • 10:04, 26 בדצמבר 2012

תשלום שכר בעבור מיון והכשרה תלוי בקיום יחסי עובד מעביד, לשם ביסוס סוגייה זו קבעה הפסיקה מספר מבחנים לצורך ביסוס קיומם של יחסים אלו:
    א.האם מטרת ההכשרה היא יצירת קשר עובד מעביד? ב. האם ההכשרה מתבצעת במוסד לימודי או במסגרת יחסי עובד מעביד. 3.מהו משך ההכשרה? היקף השעות? האם ניתן לעבוד במקביל? 4. האם מפיק המעסיק רווח מההכשרה? 5. מהי כוונת הצדדים?
    במידה והתשובות לשאלות אלו מעידות כי מתקיימים יחסי עובד מעביד, תהיי זכאית לשכר בעבור ההשכרה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.